Transmisje sportowe w internecie

Okazuje się, że  jakość strumieni video zależy od wielu czynników. Warto o tym pamiętać, chociaż nie zawsze zawody sportowe można obejrzeć na żywo. Również wiele filmów i seriali jest udostępniany właśnie za pomocą systemów streamingowych. Jak zatem można zapewnić sobie jak najlepszą jakość transmisji sportowych?

Odciążenie komputera przede wszystkim

Im starszy komputer, tym gorsza jest na ogół jakość transmisji. Dlatego w przypadku starszych urządzeń warto sprawdzić czy na komputerze nie są otwarte inne aplikacje, które mogą spowodować jego spowolnienie czy przycięcie się. Przeszkodą są przede wszystkim programy typu firewall. Można więc dodać czasowe wyjątki dla wybranych serwisów streamingowych, o ile są one godne zaufania. W przypadku routerów z funkcją QoS można skorzystać właśnie z tej opcji.

Niektórzy producenci procesorów wprowadzili różnego rodzaju udogodnienia z myślą właśnie o transmisjach video. Przykładem jest technologia AMD Quick Stream, która sprawia, że sygnałowi video jest nadawany wysoki priorytet.

Najlepsze promocje miesiąca
aktualizacja: 2 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 600 zł darmowy zakład
1500 zł za WPŁATĘ - STS.PL + 100 zł darmowy zakład
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

 

Mecze w internecie

Jakość transmisji a wielkość ekranu i parametry łącza

Czasami na zmianę parametrów łącza jest już za późno. Dlatego warto sprawdzić na jaką jakość transmisji można liczyć przy aktualnym pakiecie danych. Do płynnego oglądania video w jakości SD potrzeba przepustowości na poziomie 512 kb/s. Jednak dzisiaj standardy łącz są na ogół znacznie wyższe. Do transmisji w HD potrzeba już pasma o szerokości co najmniej 4 mb/s. Większość laptopów dostępnych na rynku dysponuje przy tym ekranami HD Ready.

Renomowane serwisy

Warto oczywiście wybierać tylko serwisy streamingowe sprawdzone i renomowane. Ma to duże znaczenie zwłaszcza wówczas, gdy w firewallach ustawiane są wyjątki. W takiej sytuacji szansa, że komputer zostanie zainfekowany jest bardzo niska, a jakość transmisji nie powinna ucierpieć. Jeśli mimo to jakość pozostawia wiele do życzenia, z pomocą przychodzą nowoczesnej technologie. Video z kamery umieszczonej na kasku narciarza, który sunie po stoku zawsze jest nieidealne, pełne wstrząsów itd. Jednak ustabilizować je może AMD Steady Video.

Z kolei kolorystykę i kontrast poprawić może funkcja AMD Perfect Picture HD. To częsty problem przede wszystkim przy złej pogodzie itd. Takie rozwiązania są obecnie dodawane do komputerów stacjonarnych i laptopów z procesorami APU Serii A i E firmy AMD. Nie trzeba więc instalować żadnego dodatkowego oprogramowania itd. Funkcje te są dostępne od razu, dla każdego i nie wymagają żadnego dodatkowego programu czy aplikacji do ich obsługi.

Transmisje sportowe w internecie
Enjoyed this video?
Transmisje sportowe w internecie
"No Thanks. Please Close This Box!"